Nazywam się Jerzy Kemilew, jestem lekarzem weterynarii.

jerzy1

J.KEMILEWJako jeden ze współzałożycieli Weterynaryjnego Banku Krwi im. „Milusia” tworzyłem jerzy2podstawy i przyczyniłem się do rozwoju krwiolecznictwa w polskiej medycynie  weterynaryjnej, za co w 2005 roku zostałem uhonorowany nagrodą „Serce dla Zwierząt”

Jako innowator postanowiłem zająć się, w 2011 r., stosunkowo nową dziedziną medycyny – Medycyną Regeneracyjną .

Pierwszym  pacjentem klinicznym w kwietniu 2012 r. był pies „Frisko” z dysplazją stawów biodrowych.

Wspólnie z moją żoną Iwoną Dziadzio-Kemilew, prowadzimy niezależne laboratorium  „Kemilew Komórki Macierzyste”.

Jako pierwszy i jedyny  w Polsce i Europie, dzięki opracowaniu innowacyjnej, autorskiej metody izolacji komórek macierzystych wprowadziłem terapię z wykorzystaniem medycznych komórek sygnalizacyjnych (MSC)

 

Wprowadzając terapie komórkowe, wykorzystałem swoje doświadczenie z zakresu transfuzjologii i serologii zwierząt, jak  również  konsultowałem tę terapię z pracownikami naukowymi SGGW. Potwierdzeniem tego są też liczne publikacje naukowe dostępne w PubMed.

 

Decydując się na wprowadzenie całkowicie bezinwazyjnej terapii komórkowej chcieliśmy dać szansę:

– starszym pacjentom

– pacjentom kardiologicznym

– pacjentom ze schorzeniami kręgosłupa

czyli wszystkim tym dla których narkoza (konieczność wykonania laparotomii w celu uzyskania tkanki tłuszczowej) stanowi pewne zagrożenie. Nasza terapia jest całkowicie nieinwazyjna.

Wykorzystanie medycznych komórek sygnalizacyjnych (MSC) pozwala zachować najwyższe standardy w zakresie czystości mikrobiologicznej podawanych komórek, ponieważ w trakcie autokontroli obecność jakiejkolwiek bakterii dyskwalifikuje materiał.